Џими Хендрикс

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

Jimi Hendrix Slot Game


NetEnt Игри на среќа го слави својот 20-ти роденден и тоа е воведување на некои нови и функција богата со мобилни онлајн слотови во NetEnt Рок серија. Guns N Roses got a huge response from the players and now is the time to check out Jimi Hendrix, бренд нова игра слот развиен од страна на NetEnt Игри на среќа.


Оваа неверојатна мобилни слот игра е ослободување на 22 април, 2016. Тоа е неверојатна игра со NetEnt посветен на голем музичар за 1960. Да, ние се зборува за никој друг, од легендарниот музичар Џими Хендрикс. Оваа игра има око-фаќање на графика, привлече бонус функции и најдобра музика на Џими Хендрикс. Ајде да откриеме уште неколку факти за овој фантастична пари забава игра.

Multiple Free Spin Features

тема и игра игра играта е откриено:


Џими Хендрикс слот ќе биде 5×3 ролна слот игра со 20 фиксна залог линии. Оваа игра ќе ви даде совршена платформа за да си игра со повеќе бесплатни карактеристики спин. Играчите можат да го избере најдобриот режим за да се добие поголем износ. во прилог, има две нови бонус функции, воведени со NetEnt да го подигнете играч интерес во играта.


Темата е импресивен, бидејќи изгледа како ретро тема стил 60-тите. Виолетова и розова боја на позадина, висока класа 3D графика и познати музика Џими Хендрикс ја прават оваа игра супер возбудлив. The symbols are perfectly designed for the theme; тие се бела гитари, црвена гитари, Џими Хендрикс, цвеќиња, мирот знаци и срцата. Сите од нив се симболи висока вредност, која мора да слета во текот на секоја спин да победи некои големи кредити.


Jimi Hendrix Mobile

Бесплатни вртења и бонус функции:


free опција за вртење во Џими Хендрикс слот игра ќе биде многу слична со бонус функција воланот на Guns N Roses. Можете да добиете било кој од подолу дадени бесплатни карактеристики спин:

  • Crosstown сообраќај: играта ќе ве наградат со 6 бесплатни врти заедно со некои дивините за големи победи.
  • малку крило: земја 3 од нив и таму да одите со вашиот слободен врти. Може да се добијат 6 до 12 од нив.
  • Purple Haze: Играчот ќе заработи 6 до 12 слободни врти и нема да има виолетова магла дивините во секоја спин.
  • монета награда: Ќе се соберат монетите, вие сте во за некои случајни мултипликатори. Некои од нив може да бидат толку големи како 30x.


Jim Hendrix Tab

Повторно се врти и виолетова магла случаен дивините:


Дивите симбол може да слета во секој ролна и еднаш тоа земјиште, тоа може да ја замени сите останати симболи со диви симбол. Како резултат на тоа, Играчот добива подобра победничка низа за поголема победа. Но, оваа игра има пресврт. Слетување четири или повеќе црвени гитари може да биде прилично кул, бидејќи на тој начин може да се победи некои повторно се врти. Напластениот гитари ќе стане леплива и други симболи на ролна ќе се вртат. Можете да добиете подобра низа на симболи за да ја добие најголема награда на оваа игра.

Purple Haze

Пресуда:


Таа има теоретски RTP на 96.1%. Со толку многу пресврти во игра, играчи може да го задржи својот интерес зголемена. Серијата рок го достави неверојатна игра, Пиштоли и рози. И Џими Хендрикс ќе биде поголем и подобро !

Luring Bonus features