Амазон кралица

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

Awesome 100 Free Spins


Амазон кралицата од WMS игри е класичен 20 payline слот со некои реални кул карактеристики. Наредени дивината е дефинитивно една од нив. И бонус врти може да ви земјиште одличен 100 бесплатни врти. Дивините дојде на живот во текот на слободен врти круг помагајќи ти да се победи некои големи суми на пари. така, се приклучат на кралицата на Амазонките во овој возбудлив слот игра од WMS за шанса да победи некои огромни суми на пари. Овој слот е посебно направен за оние играчи брка оние огромни победи.

Real Cool Features


Амазон кралицата се приклучи на другите игри во листата на класичен WMS казино слот игри се пренесени на мобилна платформа. Ова се прави со една од подружниците на WMS слотови, Вилијамс Интерактивен. На кралицата изгледа зачудувачки во играта и други графички детали додадете на квалитетот на играта.


Може да се обложуваат некаде помеѓу 20p до £ 60 во секоја спин која е слична на многу Слот за игри.


Amazon Queen Mobile


На USP на Амазон кралицата мора да биде фактот дека таа игра на двете страни. i.e од левата страна на десната страна и десната страна на левата страна. Исто така, може да се пофали играта на рангирани дивината функција слетување што може да ви помогне да победи прилично многу пари. Дивината ( симбол на водопад) се појавува на ролна 2 или ролна 3 или ролна 4 и ги заменува сите други симболи освен симбол на Амазон кралицата да ви помогне да слета добитна комбинација.


Amazon Queen Tab


Симболот на Амазон кралицата е симбол растера во оваа игра. Да се ​​внимава од за тоа како 3 или дури и повеќе од 3 Амазон кралицата како тоа ќе резултира со некои неверојатни слободен врти. Колку слободни врти ќе добиете ќе зависи колку пати се појавува Амазон кралицата симбол. 3 симболи ќе победи десет слободни врти додека 4 ќе победи 25 и 5 растура резултати во огромни 100 слободен врти бонус. на 10 и 25 Слободен спин бонусите се премногу лесно да се добие, додека 100 можеби ќе треба малку трпение од ваша страна.

Amazing Free Spins


На слободен врти самите може да се retriggered и се речиси неограничени. Ова е уште една кул аспект на оваа игра.

Ова е едно патување во џунгла вие не би сакале да ја пропуштиме!!


Амазон кралицата е супер хит игра од WMS. На победи се огромни и самата игра возбудливо да се игра. добие 3 горилата на соседните ленти и може да се најде себе си се богата како на кралицата. Трпението е клучот на оваа игра, предизвика момче на оваа игра наградува трпение како одличен начин. така, не ја пропуштајте оваа авантура во џунглата.

WMS Casino Slot