Среќа О 'Ирски Fortune врти

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

CoinFalls Casino

Среќа О 'Ирски Fortune врти е шарени игра слот врз основа на ирскиот фолклор вклучуваат самовила се нарекува среќа Leprechaun. Повеќе како Дедо Мраз, Leprechaun ви подарок со многу среќа што може да ви се добие богатство. Во ова Велика Британија МБА слободен врти слотови игра, постојат пет макари и три реда на шарени симболи. Позадината е бујна зелена трева со светла виножито што изгледа многу енергична и го крева расположението. Среќен музика која игра заедно со играта додава забава елемент на темата. Играта има два начини каде што можете да си играат со еден слот или четири слотови во исто време. Границата обложување во базата игра е £ 0,10 до £ 500, додека врти среќата ќе ви овозможи да се обложи од 2 £ да £ 500 на вртење.

Get Fruity Slots

За инвеститорот на среќа О 'Ирски Fortune врти

Оваа шарени Leprechaun врз тема слот беше развиена од Blue Печати игри. Тие имаат неколку години искуство во онлајн казино индустријата што го направи еден од најпопуларните избори за казино сајтови, како и во кои гејмерите.

За играта

ова Велика Британија МБА слободен врти слотови Играта се игра со своите атрактивни симболи. Постојат садови златници, заедно со црвено, сина и зелена боја gemstones. Во тенџере на злато ќе се плаќа на врвот од акциите 500 пари на пет натпревари симбол. Картичка симболи од 10 на А припаѓаат да се постават плаќаат категорија. Постојат десет paylines во играта и сите симболи плати соседните позиции од двете насоки. Постои бонус симбол кој е игра логото и се чини дека само во текот на богатство врти.

  • Fortune врти: Ова е опција можете да изберете било која точка на време во текот на овој Велика Британија МБА слободен врти слотови игра. Можете да се префрлате помеѓу двете игри во секое време сакате. Најдобар дел од овие се врти, постојат четири различни слотови со пет ленти и три реда секој. Како што започнува на ниво специјална музика започнува да свири во позадина.
  • Освојувањето на Fortune врти: Врти во овој Велика Британија МБА слободен врти слотови ниво на игра функционира поинаку од база на игра. Тука се додава игра логото симбол бонус време центрифугирање во првиот слот. Бројот на логото симболи кои се појавуваат во првиот слот се повтори и во останатите слотови. На крајот на спин во секој слот, симбол бонус открива во симбол на мистерија и може да победи голем со нив.

Play Casino Games Now

резиме:

Со два различни начини и двонасочна комбинации симбол, ова Велика Британија МБА слободен врти слотови е дефинитивно најдобро за правење профит.

CoinFalls Free Casino