Сем на плажа

Substitution Symbols


Петте макари и 243 paylines слотови, Сем на плажа се базира на нашите омилени трол од Електрично Сем. Овој пат тој е со своето семејство на одмор на Карибите. Им се приклучат во забава прошетка на плажа. Оваа забавна игра е достапен да игра на Велика Британија најдобрите онлајн казина.

Unique Gameplay

За програмери на Сем на плажа

ELK Studios е околу од 2012 и излезе како одличен казино развивач на софтвер. Играта компанијата потрошен материјал за многу оператори игри. Овој слот е развиен од страна на нив и може да се игра во Велика Британија најдобрите онлајн казина.


iphone

За играта

Овој слот може да имаат основни пет ленти, но има вкупно 243 начини на кои можете да поставите на залог и да победи. На визуелно привлечен позадина на играта покажува совршена сцена на плажа. сите симболи на репортажите се во согласност со темата во играта што не може одигра на Велика Британија најдобрите онлајн казина. симболи на ниска вредност се неонски бои ракови, морска ѕвезда, и seahorses. симболи на висока вредност се Сем трол и неговото семејство кој вклучува неговата сопруга Сандра, неговиот брат, Тед, и неговата ќерка Меги.


На различни карактеристики на овој Велика Британија најдобрите онлајн казина слот се:

  1. слободен врти- Растера е иконата на ѕвончето и го активира оваа функција, кога три или повеќе од овие растура слета на reels.You ќе добие 5, 10, или 15 бесплатни врти за слетување 3, 4, или 5 растура.
  2. Плажа Спомени Respin- Кога имате хоризонтална линија комбинација на сите членови на семејството, тогаш ќе се иницира оваа функција. Ќе добиете respin со 4 леплива дивините.
  3. електрични третира- Оваа функција е жив во круг на слободен врти и сите четворица членови на семејството да игра улога во овој. хит 3 или повеќе Сем икони во слободни врти и тој electrifies случаен икона, која потоа станува леплива диви. хит 3 или повеќе Сандра икони и таа дава до 10x множител 3 Меги икони и таа ги подобрува вашите шанси за победа со тоа што сите икони на пониска вредност исчезне од репортажите. хит 3 Тед икони и тој ти дава леплива мултипликатор.

Unique Gameplay

резиме

тоа е забавно, пријатно игра со многу функции, за да се задржи заинтересирани во играта. на Велика Британија најдобрите онлајн казина Играта ви овозможува да победи до 2,275 пати вашиот облог.

Sticky Win Re-spins