Зевс III (Наука и игри)

Greek gods

Дали сте во потрага за наоѓање на онлајн слот кој работи на двата компјутери и мобилни уреди, и нуди неверојатни бесплатни карактеристики спин? потоа Зевс III (Наука и игри) онлајн слот е вашата дестинација! Тоа е единствена онлајн слот развиен од страна на WMS игри, која е позната по доаѓаат со иновативни видео игри и онлајн игри.


WMS Gaming

Зевс III (Наука и игри) ви нуди пријатно 6-макари и 192 betline platform to put lots of money at stake and win a very big amount per spin. Вие може да биде воодушевен кога ќе видите структура на ролна и начинот на кој овој огромен играта напредува.

тема и симболи играта:

Темата Зевс III е врз основа на грчките богови и нивните ера. Тоа е јасно видливо во позадина античкиот храм на грчката и облаци скитници низ макари. всушност, макари покривање на целиот екран, како на бројот на редови зголеми на ролна. Сите потребни функции се видливи на левата страна на екранот, кои вклучуваат авто-плеј, големина на залог, paylines итн.

Сите познати објекти на античката грчка се користат Зевс III (Наука и игри) како симболи висока вредност. Тоа главно се вклучува антички монети, вазна, брод, шлем, Пегаз и Господ Зевс. Исто така, постојат симболи ниска вредност, кои вклучуваат симболи на карти за играње.

Самиот Зевс игра како диви симбол во оваа игра, Ако земјиште на ролна во текот на база на игра. Сепак, симбол на храмот е дива симбол во оваа игра и да растера е претставена од страна на гром во рака Господ Зевс.


Win Amazing 50 Free Spins

Бонус:

Бонус на храмот диви:

симбол на храмот диви може да слета насекаде на макари и може да го замени други симболи од страна на природата во форма на подобро редослед.

проширување на диви:

Господ Зевс е уште еден симбол во дивината Зевс III (Наука и игри) онлајн слот, која може да се приземји во наредени форма. It acts as the expanding wild symbol and covers all the positions if you get the stacked wilds of Lord Zeus.


Lord Zeus

Бесплатни врти функција:

Бесплатни врти е нешто за што секој играч игра Зевс III (Наука и игри). Оваа онлајн слот нуди бесплатни врти во рефус. само земја 3 растура насекаде помеѓу 2ри и 6та ролна и ќе победи 10 бесплатни врти. земја 4 растура, ќе добиете 25 слободни врти и слетување 5 растура ќе биде најсреќниот спин за вас во оваа игра, бидејќи ќе добие неверојатни 50 слободен врти со восхит 50x множител. Ленти може да се префрлат на своите позиции во текот на слободен врти круг за подобрување на вашиот победи. Можете да се здобијат со повеќе 5 слободен врти, ако ви земјиште 2 повеќе растура во првиот круг за бесплатен спин.


Join CoinFalls Casino

пресуда:

WMS игри одржува репутација Зевс онлајн слот со додавање на некои навистина неверојатни бонус функции. Овој слот има 96.1% RTP стапка со 3.81% куќа на работ и тоа е она што го прави овој слот пожелно!


Play At CoinFalls Casino