Зевс

 

Филијалата на програмата

Zeus is popular slot game that is entirely based on mythological Gods. Темата е многу чудат и возбудливо да се игра, исто така, тоа доаѓа со некои одлични бонуси кои се само премногу добра за да биде вистина. Што е возбудливо за оваа игра е тоа што тие започнаа уште две слични игри. Поради нејзината популарност, луѓето се случува gaga над неа. Ако ви се допаѓа некои историја-базирани игри со прекрасен графика, тогаш ова Нови слотови Со Без депозит е вистинскиот станица за вас.

CoinFalls Казино PlayNow
За инвеститорот на Зевс Slots

Zeus is developed by the multinational company WMS that has been making some wonderful games. Looking at the popularity of this New Slots with No Deposit game, WMS веќе започна додавање на некои нови функции, со лансирањето на следните верзии. Компанијата има скршени сите рекорди во изминативе неколку години со замав на клиенти. Со експертиза instilled во оваа Нова слотови игра со бр на депозити, тие успеале време и повторно.

iPhone
За играта

Зевс се состои од 30 paylines и 5 ролна систем со објектот за победа многу комбинации во текот на играта. Тие имаат Бирминген тема која е лесно да се разбере со функција наречена повторно се врти, каде што може да се ре-спин одржување на вашиот стар добивки на чекање и да се доживее Нова слотови Со Без депозит.


Митолошките тема карактеристики на самиот Бог и некои други ликови како Пегаз и харфа. Тие исто така имаат пари во сребро и злато. машина слот 3 важни симболи растера, молња и на самиот Бог.

iPad-500X-370

Симболот на молња ако активира може да се добијат многу бонуси и Високата на тастатурата но растера и комбинација на осветлување нема да работи. Највисоката симбол победа е самиот Бог, но таа работи само кога игра во група.

Вие може да победи некои реални пари на $2,500 кога ќе се обложиме фер износот на $150. Машина, исто така, нуди монети, кои можете да го користите еден по еден со минимални линија залог во 0.30 долари, а максимум на $5. Тие исто така имаат опција време за заштеда на autoplay каде што можете да кликнете на AutoPlay и опции.

CoinFalls Казино PlayNow
резиме

WMS ужива некои огромна популарност со функција на бесплатни игри и спечалил многу внимание. Поставеноста на самата игра е многу убава карактеристика е а со тоа доаѓа бонуси и добра графика, кои се многу ценети. Не е чудо што оваа Нова слотови игра со бр на депозити е толку популарен меѓу своите клиенти.

Филијалата на програмата