Кинг Конг

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

Филијалата на програмата

Има многу онлајн мобилен слотови на располагање да се игра таа се базира на познати личности, ТВ серија, и филмови. Кинг Конг (Следна генерал) е еден од нив, и тоа е веќе популарна меѓу љубителите на слот. Врз основа на познатиот 1933 филм со истото име, овој слот е приказна на еден гигант горила кој е многу лут и е на пат да го уништи Њу Јорк. Мора да го спаси градот од овој страшен суштество и ти исто така ќе треба да се спаси животот на горила. Ќе добиете некои неверојатни награди за спасување на градот. Исто така, ќе добие неверојатни 150 слободен врти со спасување на Кинг Конг од авиони. Секоја спин ќе биде полн со брза акција и забава, па се подготвени да истражуваат повеќе за оваа возбудлива онлајн слот.

CoinFalls Казино PlayNow

За инвеститорот:

На кредит за развој и лансирање на оваа неверојатна игра оди на NextGen Игри на среќа. Оваа компанија го држи првото место на листата на водечките онлајн програмери слот светот. несомнено, најдобрите онлајн игра програмери работат за оваа компанија и така успешно го започна игри преполна со првиот графика класа и забавни бонус функции. Кинг Конг (Следна генерал) е исто така одличен пример за креативност програмери, кој го доби огромна популарност во светот на онлајн игри.

KingKong-500x260

За играта:

играње Кинг Конг (Следна генерал), 5×3 ролна и 25 payline онлајн слот, ќе биде незаборавно искуство за вас. Репортажите и позадината е украсен во начинот на кој игра изгледа многу слична како на оригиналниот филм Кинг Конг. На програмерите го користат главните објекти филмот како главните симболи. Кинг Конг е дива симбол и играта логото е симбол растера. На обложувања се движи помеѓу 25p и £ 50 и секоја спин предизвикува неверојатни анимации на екранот.

KingKong-500x370

Земјиште симбол Кинг Конг диви симбол на ролна 3 и Кинг Конг Оди мајмун функција ќе се активира. Сега диви симбол ќе се прошири и да ги покрие сите позиции на ролна со кршење на екранот. Оваа функција ги наградува големи награди на играчот, ако дивината создава најдобрите победа секвенци со други симболи висока вредност.

Кинг Конг (Следна генерал) онлајн слот има неверојатна free опција спин, кој се нарекува Кинг Конг пресече функција. минимум земјиште 3 растура насекаде на пет макари и оваа функција ќе се активира. Сега ќе мора да им помогне на Кинг Конг во кршејќи авиони. Вие може да победи до 150 слободен врти, ако тој успешно го крши сите авиони. Таков голем број на бесплатни вртења ќе биде доволно за да додадете многу награди во вашиот гејмерски сметка и на крајот во вашата банкарска сметка.

CoinFalls Казино PlayNow

пресуда:

Кинг Конг (Следна генерал) онлајн слот претставува вистинската креативност на програмери NextGen Игри на среќа е. Оваа богата функција игра е одличен избор за забава и гломазна победи.

Филијалата на програмата