Клеопатра


Филијалата на програмата

Ahh! Клеопатра!! Бог кралицата, последните Фараонот на Египет и една од најубавите жени во историјата. така, тоа секогаш беше неизбежно дека некој се случува да се развие слот игра за неа. И тука е. Овој слот игра од страна на IGT е класичен и еден од најпопуларните Слот за игри на сите времиња. Го објави неколку години назад, но таа сепак успеа да се одржи свој меѓу сите оние кои се нови Слот за игри со своите напредни графика и игра мотори. така, она што го прави овој слот игра толку популарна? Како што остана на врвот за сите овие години? Време за да дознаете.


CoinFalls Казино PlayNow

За програмери

Меѓународен игра технологија или IGT, како што е попознат, првично беше врз американски игри компанија во Лас Вегас. Таа е позната по создавањето Слот за игри како што се Винчи Дијамантите, 100K пирамида итн.


Клеопатра-iPhone

За играта

Клеопатра е многу светла и колоритна слот. Бидејќи се работи за Фараонот, слот има изразито египетски погледнете на него. тонот на бојата голф работи навистина добро. Тој вид на прави оваа игра изгледа кралски и големата, право како тоа би требало да биде. музиката во позадина премногу е сосема добра и се вклопува во совршено со темата. Слава на IGT за нивната прекрасна работа на двете аудио и визуелни.

Клеопатра има 5 макари и 20 paylines. The slot is playable from a meagre 20p per spin to an enormous 100£ per spin. На база на играта е малку на здодевни страна. Ова од причина што таму не е навистина многу акција се случува во него. нестабилноста на играта е некаде помеѓу медиум. Како што споменавме погоре базата игра е kinda досадно и ќе мора да одат низ многу сува магии.


Клеопатра-ipad

Но, тоа е каде што круга бонус доаѓаат во. И тие се полни со безгрижен забава. особено Клеопатра бесплатни врти функција. Дали мора да внимаваш за тоа што ќе се добие колку што 180 бесплатни врти заедно со 3x мултипликатор. There is also a scatter symbol landing 3 од кои на репортажите ви дава 15 бесплатни врти. Најдоброто нешто во врска со овие вртења е фактот дека овие се врти може да се retriggered.

на Клеопатра симбол, исто така, служи како диви симбол и дејствува како замена за сите други симболи освен симбол растера.


CoinFalls Казино PlayNow

пресуда

Клеопатра е забавно слот игра која ви држи забавуваат за долг период на време. Но, не само тоа,, Таа, исто така ви обезбедува со некои големи исплати. Таму не е многу лево, кој може да побара во слот. така, само се онлајн и да даде оваа спин. Ќе го сакам.


Филијалата на програмата