Титан Бура


Филијалата на програмата

Кога мислите за Грција најверојатно нема да се размислува за беспрекорен планини, славна медитеранските острови и секако, различни карактери од грчката митологија. Титан Бура е слот кои, всушност, е комбинација на сите овие во едно. Ова NextGen слот 243 paylines и ветувања да ви понуди повеќе од само возбудлива тема. заинтересираните? Па, чита на.


CoinFalls-казино-PlayNow

За програмери

NextGen е игри технологија инвеститорот со седиште надвор од Лас Вегас, САД. Тоа е во софтверот развој на бизнис за долго време и има некои блокбастер места, на своите кредитни како на Клеопатра, Да Винчи Дијамантите слотови итн.


Титан-бура

За играта

Титан Бура е еден од оние Слот за игри што фаќа вашето внимание на многу моментот кога ќе се постават очите на него. Тоа е тоа убаво да се погледне! Прекрасната позадина на планините и на островите се направи совршен за поставување на репортажите. Ленти самите се опфатени во симболи, како огнени ножеви, черепи, убава жена, експлозија на планетата, итн. Сите се чини дека доаѓаат директно од некои грчката митолошка приказна. Пламен меч и експлодира симболи планета има највисока вредност, а исто така има неколку бонус симболи во форма на симболот на Титан и симбол на храмот. Титан е дива со оглед на храмот е растера.

И двете диви и растера помош активирањето слободен спин бонус круг на. Овде можете да добијат 10 бесплатни врти по дифолт. исто така,, дивината и растера се комбинираат за да дејствува како замена за сите други симболи. згора на тоа, ако ви земјиште било победа со 5 симболи, мултипликатор од 5x ќе се применуваат автоматски на вашиот Win. круг на слободен врти исто така, може повторно да се активира од слетување повеќе растура.


Титан-бура iPad

Титан Бура има 5 макари и 243 paylines. Бидејќи не постојат фиксни paylines тука, вашите шанси за слетување победа се со поголема веројатност да се случи. Играта може да се игра како помалку од 25p по вртење за да колку што £ 50 годишно се вртат.


CoinFalls-казино-PlayNow

пресуда

Титан Бура е еден од оние ретки слотови, кои ги комбинира се што ви треба во слот игра во само право пропорционално. Вие имате голема тема, некои фантастични анимации, и некои навистина добра игра. Ништо лево за да побараат, право?


Филијалата на програмата