Тутанкамон

Don't Miss our New Player Bonuses!

New Players Only. 30x Wagering Барања,

Max conversions X4 applies. £10 Min Deposit. Slot Games Only.  t&c'sapply


Филијалата на програмата

Тутанкамон е прекрасен слот игра видео дека има 5 макари и 20 paylines. Тоа е повторно во посета на Египет со седиште во темата слотови и користи антички симболи за да добиете поголема победи.

Имаше египетскиот фараон, кој бил закопан жив и ова мистериозната смрт беше откриена во текот на годината 1922 од страна на Хауард Картер.


CoinFalls Казино PlayNow

Можете да се регистрирате бесплатно на Coinfalls казино и да игра оваа игра и да уживате во големо добредојде пакет на 200% на првична депозит од £ 50,00. дополнително, ние, исто така, имаат неделни и месечни промоции како што се игра на денот, Cashback ден, и бонус без депозит за да ве окупира.

За програмери

Реални игри се на давателот на софтвер за Тутанкамон слот игра. На графика и игра одат рака под рака. Овој дизајнер е дизајнирање на игри со одличен квалитет и има огромна реакција од играчите.


Тутанкамон-I-Phone

За играта

Тутанкамон видео слот може да се игра во игра за забава на Coinfalls Казино. Се што треба да направите е да поставите износот на обложување од 0.01p да £ 100.00. Откако ќе го стави обложувалница кликнете на копчето за спин и да добиваат повисоки награди.

Играта се состои од симболи пониска вредност, како што се 10, 9, J, П, А, и К кој ќе ви плаќаат мултипликатор награди до X80. Таа, исто така го користи повисоките симболи вредност, како цвет, вазна, Окото на Хорус, и злато симбол.

Овие симболи треба да се појави во комбинација од три или повеќе тогаш можете да очекувате да победи до x1, 000 мултипликатори. маска на фараонот е претставен како диви симбол ви овозможува да се добие износот на база на џекпот на X40, 000.


Тутанкамон-i-рампа

Диви симбол, исто така, ќе ги замени сите слики на репортажите освен логото растера. Вие исто така може да победи други мултипликатори како x10, 000, x500, X100, и X40.

На слободни врти функција ќе се активира штом постојат растера слики слета било каде на екранот што ќе го добиете 15 бесплатни врти заедно со мултипликатор од x3. Оваа древна потрага ролна игра привлекува неверојатни RTP на 95.39% и таму е исто така на владата Autoplay достапна во оваа игра.


CoinFalls Казино PlayNow

правосилна пресуда

Тутанкамон слот е една весела игра која може да помогне во износ база џекпот. На графика и музика во позадина се на врвот изрез квалитет. Регистрирајте се сега во нашето казино да се игра оваа возбудлива слот игра и да уживате добредојде бонус од 200% на вашиот прв депозит.


Филијалата на програмата