Замокот градител II

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

CoinFalls Casino

Rabcat сега го претстави продолжение на нивното постојано возбудлива замокот градител слот, со слот потполност насловена замокот Builder 2. Оваа игра се вели дека е надградба на онаа на претходникот, и има, дури и повеќе, функции, за да ја зголеми вашата исплата. Можете да прочитате понатаму и да дознаете повеќе за овој слот.

King Kong Cash

Да дознаете повеќе за градење замоци во слот машина бесплатни бонус

Со замокот Builder 2 имаш 3 редови, 5 макари и 15 фиксна paylines. Добивате две нивоа во оваа бесплатни бонус слот машина. На првото ниво ќе вклучува изборот помеѓу трите главни ликови. Овие ликови, исто така беа истакнати во оригиналната верзија на играта.

На почетокот, ќе се очекува да изберете еден од двата ликови, имено Сем и Mandy. Откако првото ниво е завршена, третиот поединецот е откриена. Во првото ниво, исто така ќе се бара да се избере локација да се започне. Карта ќе бидат презентирани за да се одлучи каде да се почне од.

Овој слот има некои симболи ниска вредност што вклучуваат тули, гранит, шкрилец и камен. икони со висока вредност вклучуваат злато бар, круна и богатство градите. Брзината со која ќе се изгради вашиот замоци ќе зависи од бројот на победи комбинации кои ви земјиште со појавување на икони.

 

Диви и растера симболи Царува огромен

Во замокот Builder 2 Дивиот симбол е претставен од страна на или Сем или Mandy. Ова ќе биде зависи од индивидуалните сте избрани од почетокот на играта. Кое диви икона ќе изберете, тоа ќе ги замени сите други симболи за да се зголеми вашите шанси за победа комбинации слетување.

Симболот само на макари дека дивината не може да го замени, е иконата растера. Иконата на Растера е претставен тука, како Пинк икона Слободен Спин. Треба да знаете дека во овој слот на вашиот замок изградба се појавува на левата страна на екранот. репортажите, од друга страна, исто така, може да се види на десната страна на екранот.

King Kong Cash

бонуси

Со оваа бесплатна бонус слот машина, ќе се пополни 8 мрежи кои може да се види во долниот лев агол на екранот за играње. Ова се прави кога ќе земјиште победа комбинации. Како мрежи се полни, изградба на вашиот замок, исто така, ќе бидат во напредна фаза. со 8 мрежите полни, вашиот замок изградба за поединечни потоа се заврши.

Потоа ќе се преземат за да на друго место, каде што ќе започне уште еден замок конструкција за вашиот избрани карактер. Откако сите можни замоци за поединец е изградена, ти ќе

CoinFalls Free Casino