Златен џунглата

Филијалата на програмата

Добредојдовте на блескавата џунгла полна со златни орнаменти во Златен џунглата слободен врти без депозит казино.Тука секој симбол ќе ве потсетам на прастара империи на индиски кралеви. Тоа е добро познат фактот дека тие имаа огромно богатство од злато како мечеви, headpieces, смарагд прстени, кутии, злато резби на ѕидовите, итн. веќе возбуден? мора да биде! Звучи како што е богатството на вашиот начин премногу!

CoinFalls Казино PlayNow

За инвеститорот на Златна џунглата

IGT или Меѓународниот Gaming Технологија има уште еднаш ја покажа својата темперамент во Златен џунглата слободен врти без депозит казино. годината 2006 го означи почетокот на работењето IGT во Америка под името GTech корпорација. Ова Америка-базирана компанија неодамна добиле своето име во 2015 when Gtech Corporation acquired IGT and took on its name for carrying on all its future operations Industry.

iPhone

За играта

во Златен џунглата слободен врти без депозит казино, обложување се движи помеѓу 50p спин до £ 1500 и се игра со 5 макари. Има 50 paylines да се стремите кон Високата на тастатурата. Симболи на "богатство" вклучуваат скапоцен камен камења, артефакти, jewellery boxes, и слон статуи. Топ симбол бонус е тигар заменува сите симболи освен дивината и растера. жестока 2 симбол висок Тигар доведува до поголеми победи кога се појавува на секоја од петте ленти. Максималната награда е до 40 пати вашиот удел. сите, што треба да направите е место 5 тигри на секоја од репортажите.

златна растера симболи храмот портата носи заедно слободни врти круг за вас.

Има 2 Главните карактеристики на слободен врти без депозит казино игра: на Диви Престој, 4 игра функција треба да се соберат 4 Идол Статуата симболи. Кога тоа се случи, еден од репортажите стане затворени диви ролна. Тоа останува како што за 4 повеќе вртења. Слободен врти бонус функција се активира од страна на добивање на најмалку 3-5 растера симболи. Во слободен врти бонус, ќе им се дава можност да го изберат бројот на слободни врти вие би сакале да се направи и да се сврти на одреден број на репортажите на затворени диви макари.

 

iPad
3 растура: 15 слободен врти со макара 3 Да се ​​биде заклучен

6 слободен врти со ленти 2 и 4 заклучен

2 слободен врти со ленти 1, 3 и 5 заклучен

4 растура: 30 слободен врти со макара 3 Да се ​​биде заклучен

12 слободен врти со ленти 2 и 4 заклучен

4 слободен врти со ленти 1, 3 и 5 заклучен

5 растура: 75 слободен врти со макара 3 Да се ​​биде заклучен

30 слободен врти со ленти 2 и 4 заклучен

12 слободен врти со ленти 1, 3 и 5 заклучен

 

CoinFalls Казино PlayNow

резиме

Се ниски до средни варијанса игра, на слободен врти без депозит казино е особено најпосакувана од страна на ризик Аверс играчи кои само сакаат да Лазе околу со казино слот и имаат лесен време.

Филијалата на програмата