Команданти: Кристали на енергија

 

само нови играчи. 30x барања Wagering, се однесува макс x4 конверзија. £ 10 мин. депозит. само Слот за игри. Т&C's APPLY.$€£5 free bonus is only playable on Shamrock N Roll, Mayan Marvels and Candy Swap Slots, please register and validate your mobile number to receive it.

1
1Филијалата на програмата

Отворот за NetEnt Команданти: Кристали на енергија фали на сериозен бизнис за разлика од повеќето од цртан филм-тематските слотови. Команданти: Кристали на енергија се среќаваат 3 команданти се борат меѓу себе да се соберат кристали на власт. така, тие не остават камен unturned и искористување на сите свои сили да го освои богатството за вас и да се. на 3 команданти се варварот, свештеничката, и Самурајот. Тие се оние кои се одговорни за склон на функции како слободни врти и повторно да се врти, наредени дивината итн. да се обезбеди да заработите големи и имаат чиста забава време. Проверете ги нашите Coinfalls.com/power-spins-in-play-bonuses/ page for more deals online!


CoinFalls Казино PlayNow

За програмери

од 1996, NetEnt е во игри технологија бизнис. Компанијата има канцеларии во различни земји низ целиот свет како што се Шведска, Малта, Украина, Гибралтар, САД, и Полска. Тие се еден базен од над 700 вработени кои служат повеќе 100 на онлајн казино операторите во светот. Постојат околу 200 возбудливоста игри на нивните кредитни до денес и листата е постојано проширување.


iPhone-команданти

За играта

Команданти: Кристали на енергија ви претставува темна позадина со 5 макари прецизно се движат над него. Слот веднаш up прозорци на вашиот борбата против духот со 30 paylines на дофат на раката. спектар на обложување започнува од минимум од £ 0,15 до максимум од £ 150. Во игра нуди RTP 96.89% на играчи. Играта слот создава совршена битка сцена и создава брилијантна атмосфера за играчот. Дивите симбол е адут и делува како и секој друг симбол да се направи Високата на тастатурата за вас. Има 2 видови на дивината присутни во оваа игра, namely the standard wilds and the overlay wilds.

на 3 команданти се исто така растера симболи. А тоа подразбира бујна варварот, Свештеничката и на слободен врти самурај понудени во отворот.


iPad-команданти

Битката одлучува кои на сите функции ќе се навикнати да за време на игра. потоа, постојат некои други случајни карактеристики на играта која вие сте обврзани да уживаат. Овие се карактеристика на последна шанса, битка функција, и Рангирани симболи, сите носат многу возбудлив награди за вас.


CoinFalls Казино PlayNow

пресуда

Бројот на дополнителни функции во играта сигурно го прави овој слот издвоите од домаќин на слотови на располагање на пазарот. Ако уживате во возбудлива игра со опасна брзина туширање ризница на такви карактеристики, тогаш Команданти: Кристали на енергија е вистинскиот слот за вас.


Филијалата на програмата