Кралицата на богатство


Филијалата на програмата

Кралицата на богатство е брилијантен слот игра која ви обезбедува со 117,649 Megaways да победи. структурирана околу 6 x 7 ролна мрежа, Ова големо време Игри на среќа напојува убавина доаѓа со целосна ролна дивините и функција ролна Клон. На графика се јасни и имаат кралски чувствувам кон нив со скапоцен камен-начичкана симболи украсување на макари.


CoinFalls Казино PlayNow

За инвеститорот

Биг Време игри е нов учесник во онлајн казино игри индустрија и има издадено десет Слот за игри до сега и исто така, онлајн блек џек и рулет. Со седиште во Австралија, Сиднеј, тие имаат клиенти во форма на светски познатите казина се шири низ светот. Нивните игри се достапни во повеќе од дваесет јазици кои се зборуваат во различни делови на светот.


iPad-кралица на-богатство

За играта

Кралицата на богатство е многу импресивен барате слот игра која доаѓа со уникатна структура ролна. Тоа има 6 макари со 7 симболи окупираат секоја од тоа. Овие знаци вклучуваат Окото на Хорус, scarabs, Ра Накит заедно со кралицата кој делува како диви. Целиот изглед и чувство на играта е елегантен и индикатор за се што луксузен. Смирувачки Кралицата дава 7x мултипликатор за било победи во базата игра и брзо заменува сите симболи во ролна да се направи целосна ролна диви. Значи, ако се направи добитна комбинација со користење на 2 диви макари, ќе добие убав 49x множител. The pyramid symbol is the only symbol that pays even if you land two of them on the adjacent reels. Постојат девет други симболи освен за диви и симболи, вклучувајќи шест карта за играње. Нивните исплати може да се провери со кликнување на копчето paytable.


iPhone-кралица на-богатство

Ролна клон функција се одвива по случаен избор на било спин. Еве репортажите се размножуваат производство до шест идентични макари. згора на тоа, целосна диви ленти, исто така, се размножуваат производство до 5 групи на целосно диви макари и случаен мултипликатор добива применуваат на нив.

Megaways ви обезбедува 117,649 начини за правење на Високата на тастатурата. Ова е можно само затоа што на проширената ролна структура i.e 6 макари и 7 симболи мрежа.

Кралицата на богатство има прилично пристојно Врати се на играч процент на 96.9. Минималниот влог се користи да игра тоа е 0.20 а максималната е £40.


CoinFalls Казино PlayNow

пресуда

Кралицата на богатство е многу добар изглед египетски тематските слот кој ветува пристоен победи на играчот. Полно ролна диви и карактеристики на ролна клон се доста импресивни и да имате темелно забава, додека пак игра.


Филијалата на програмата