вџашен II

Филијалата на програмата

Вџашен II е слот игра базирана на Нордиска митологија и е развиен од страна Microgaming. Претходникот на оваа игра – вџашен, е еден од најпопуларните места погоре, се создадени досега. Ова продолжение од Microgaming задржува голем дел од суштината на оригиналната игра, со истовремено подобрување во доста голем број на начини. The Great Hall of spins bonus round and wildstorm feature are both exciting and will keep the player on their toes. Можете да ја играат оваа игра на мобилни сајт депозит слотови.

 

CoinFalls Казино PlayNow

За програмери

Microgaming is a slot game developing company based out of the Isle of Man in the British Isles. Тоа е најголемиот снабдувач на слот игри и технологии во казината во Велика Британија со над 20,000 машини моментално во функција. Многу од нив се достапни на мобилните сајт депозит слотови.

За играта

Вџашен II е онлајн видео слот кој има 5 макари и 243 paylines. ќе ја играат на мобилни сајт депозит слотови. Слот може да се игра колку што е 15 £ на спин. Играта е релативно помалку Сам во однос на класичните со исто име и многу повеќе забавни. Темата на Нордиска Митолошки е убаво ставена на графика со што оваа игра визуелна третираат.

Што се однесува на игра се смета за, тоа не е само за сите бонус игри како во повеќето други слотови. На база на играта е интересна со многу мали победи доаѓа во прилично често. Исто така постои и мини џекпот од 1000x да се победи во базата игра.

Потоа, тука е Wildstorm функција која се активира по случаен избор. Овде можете да добијат еден бесплатен спин Но, најдобриот дел во врска со тоа е дека постои шанса дека сите пет ленти може да се претвори диви со што се зголемува вашите шанси за слетување победа.

Големата сала на врти е најдобра опција. Има 4 различни нивоа на него и на оваа функција се активира со слетување 3 или повеќе растера симболи на репортажите. Можете да добиете помеѓу 10 до 25 бесплатни врти заедно со бонуси во зависност од нивото сте во.

Исто така постои и диви симбол, кој дејствува како замена за сите други симболи освен растера.

така, да започнете на мобилни сајт депозит слотови.

CoinFalls Казино PlayNow

резиме

ова како и неговиот претходник е многу популарна игра слот. Играта е евтин за паричникот, но во исто време плаќа надвор навистина добро. Ова е можеби затоа што овој слот има толку многу фанфари. Се дојде до мобилни сајт депозит слотови и да почне се врти.

Филијалата на програмата