Супер Делукс Дијамант


Филијалата на програмата

Супер Делукс Дијамант Ве потсетува на апсолутна луксуз! Тоа го прави да се чувствувате како е тоа да биде среде пенливи gemstones ви нуди повеќе исплати. Убавината на слот лежи во фактот дека не постојат дивината или растера симболи. така, треба да се стремите за оние комбинации на 3 или 4, да возите кон победа. Сите што ви треба е малку среќа да биде цар на Супер Делукс Дијамант слот за репортажите.


CoinFalls Казино PlayNow

За програмери

IGT или Меѓународниот игри технологија е казино игри софтвер на обезбедување на компанијата од 2006 во името на Gtech корпорација кога Gtech стекнати во Лотоматика 2006. Оттогаш, компанијата прави прекрасен Слот за игри смирувачки љубовници во казиното секој сега и тогаш. неодамна, во 2015, компанијата доби своето име кога ја купи американската компанија IGT и се во врска со името.


iPhone-супер-дијамант

За играта

Супер Делукс Дијамант е едноставна слот игра. Темата е поврзана со скапоцени камења како симболи се рубини, jades и убави cutwork дијаманти. Па макари изгледа домот со длабоко црвена позадина со камења сјае светло врз него. Слот се игра со 5 макари и 10 paylines и тоа не е неопходно дека победата линија може да почне од првата ролна. За разлика од шарени камења, 10, J, П, К, и A се на ниско платени симболи. Нема дивината или растура во овој слот кој се формира исплати за вас. Главната бонус е прогресивни џекпот карактеристика на играта. исто така,, како симболи се наредени на макари, тоа е можно да се направи големи победи во овој слот. Во функција на прогресивни џекпот, не постојат фиксирани Високата на тастатурата потребни. Вие само треба да се претвори во репортажите на злато, што се случува случајно, додека пак се врти. Враќањето на процентот плеер е многу добар како слот нуди исплата на околу 96.43% дел од времето . спектар на обложување започнува од £ 0,20 и оди до £ 500. Гледајќи на нестабилност, the game offers somewhere between low to medium volatility, сепак, поради прогресивни Джакпот, луѓе со висок ризик апетит исто така може да ја задоволи својата жед.


iPad-супер-дијамант

пресуда


CoinFalls Казино PlayNow

Позадината и на саундтракот се пристојни и е добро усогласено со темата на Супер Делукс Дијамант. IGT има разни други слотови премногу поврзани со оваа тема, но овој слот стои различни гледа на едноставност и enjoyability на игра. така, луѓе кои само сакаат да се има забавно време, секако, треба да се обратите за овој слот.


Филијалата на програмата