RedRoo

CoinFalls Casino

Земјата долу под е местото каде што Redroo, онлајн слот е врз основа на. Оваа игра има тема за животни, и некои од најдобар мобилен слотови околу имаат слична тема. Се одликува со авантурите на главниот лик, кој е кенгур во австралиската дивина. Читај на за повеќе да кажувам информации за овој слот.

King Kong Cash

Знаејќи повеќе за овој Најдобар мобилен слотови

Овој слот има 5 макари, 4 редови и 1024 начини да се победи. Позадина се состои од зајдисонце, која остава пурпурна боја сценографијата. Позадината исто така вклучува и полупустински австралискиот пејсаж. Во оваа игра, можете да заработите исплата кога ќе одговараат на исти икони, на било непосредна близина ролна почнувајќи од левата страна.

Таа има симболи висока вредност кои се состојат од куче со стап во устата, еден пар на розова боја cockatoos, сурфер на даска за сурфање и бикини облечени дама. симболи ниска вредност вклучуваат стандард икони карта за играње на А, J, К, П, 9 и 10.

На Дивиот рамо со најдобар мобилен слотови Игра

Redroo исто така, има диви симбол исто како и повеќето од најдобрите мобилни слотови на располагање. Дивите иконата е претставен од страна на Улуру или Ayers Rock. Дивите може да се види на макари 2, 3 како и 4. Овој симбол ќе го замени секоја друга икона, со цел да ви помогне во победи слетување.

Единствениот знак дека Ayers Rock дивината не може да го замени на макари е икона на Австралија Мапа растера. Овој симбол ќе ви помогнат во активирањето бонус функција база игра. Оваа функција е бонус круг на слободен врти како што е објаснето подолу.

King Kong Cash

Бонус функција на слободен врти

Со единствена тема врз основа на ретки видови на коњи, овој телефон плаќање слотови мобилен е сигурно да се направи да залепени на вашиот компјутер или мобилен во ниеден момент. Тоа е за вистински причини; за освојување некои возбудливи награди.

Вие исто така може да заработи возбудлив мултипликатори во слободен врти круг. Со диви икона на која било од репортажите 2, 3 и 4 што доведува до победа, ќе заработи 2x или 3x мултипликатор. Од слетување најмалку две диви симболи кои водат до победа, можете да заработите високо како 27x вашата исплата. Кога ќе земјиште две Растера икони во колото за слободни спин, ќе добиете дополнителни пет слободни врти како награда

Финале мисли

Ова е еден од најдобрите мобилни слотови со одлична игра, уредни графика и анимација. Саундтракот е прилично кул и соодветни за оваа игра тема. Тоа содржи RTP високо како 95.30%, што значи дека со облогот од £ 100 ќе заработи исплата на £ 95,30.

CoinFalls Free Casino