Зелената Фенер

 

само нови играчи. 30x барања Wagering, се однесува макс x4 конверзија. £ 10 мин. депозит. само Слот за игри. Т&C's APPLY.$€ £ 5 бесплатни бонус може да се репродуцира само на Шамрок N Roll, Чудата на Маите и Кенди Swap Slots, Ве молиме да се регистрирате и да се провери вашиот мобилен телефонски број за да го добивате.

1
1


 

Филијалата на програмата
Ние сите ја сакаме нашата стрип херои толку многу. Преку годините, our heroes have jumped out of our comic books into films, видеа и видео игри. не и во светот на онлајн слотови игри е да се остави надвор од ова влијание на стрип херои. Како резултат, Никта DC Comics разви Зелена фенер слотови игра во чест на еден од DC е познатиот стрип херој со истото име.

CoinFalls Казино PlayNow

За програмери на Зелената Фенер Slots

Никта DC Comics е матична компанија за популарни инвеститорот — NextGen. Таа има создадено голем број на стрип-базирани игри во текот на годините, меѓу кои присутни слот се случува да биде еден од најдобрите Слот Бонус сајт.

iPhone

За играта

Зелената Фенер е најдобар слот Бонус сајт кој може да се пофали пет ленти, четири реда и вкупно педесет опционални paylines. Ако се чувствувате дека вашата среќа е до, Вие сте на слобода за да се намали бројот на активни paylines во Најдобрите бонус Слот Игра на сајтот.

Дизајнот на оваа игра е оној што ќе ве потсетам на стрип-книга дизајн. местото на битката во позадина е оној кој е сигурен да се задржи вашиот адреналин секогаш трка за повеќе авантура и забава.

 

iPad-500X-370
Дивината во оваа игра е блиску до поглед на ттој Зелена фенер во акција. Растера е прстен кој дава нашиот херој на неговиот специјален моќ. Дивите се појавува само на втората и четвртата репортажите на слот и двојно се зголемува вашите комбинации.

 

карактеристики бонус во оваа игра, се карактеристики бонус Бет и карактеристики прстен. The Bonus Bet feature is used to activate the ring features and it has its own special addition to your reward. функција прстенот води до тепачка меѓу нашиот јунак и неговата одмазда - Sinestro. Победата за фенер ќе резултира со огромен бонус за вас, додека неговиот пораз ќе значи помала награди за вас.

CoinFalls-казино-PlayNow

резиме

You will find the slot having a sufficiently decent gameplay, со просечна оценка на забава фактор вклучени, но е сигурен дека за да знаете на прстите.

Филијалата на програмата