Кинг Конг Пари

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

CoinFalls Casino

Може да се види најстрашниот и бесни верзија на Кинг Конг во филмови и измислен серија. Но, што ако голем и силен Конг се испоставува дека е навистина смешно и одберете вашите сетила? Па, тоа е токму она што Кинг Конг Пари има во продавница за вас. овие нови бонус слотови онлајн Играта е поставена во позадина на една убава џунглата цртан филм стил. Може да се забележи камен стол или подобро тронот Кинг Конг седи со круна на главата. Тој претставува како крал на џунглата, но е навистина смешно човек во оваа игра. Со некои навистина кул анимација и бонус функции, вие сте сигурни да се заљуби во оваа игра. Да играш, мора да го изберете вашиот износ обложување некаде од £ 0,10 до £ 500 секоја спин.

King Kong Cash

За инвеститорот на Кинг Конг Пари

Оваа визуелно зашеметување нови бонус слотови онлајн игра беше развиен од Blue печатење. Еден од најдобрите програмери во светот за онлајн казина. Тие имаат повеќе од една деценија на искуство во создавање на различни категории на игри, кои им помагаат на луѓето прават некои реални пари.

Кинг Конг Пари

За играта

Од преглед, играта изгледа зачудувачки со богата графика и висок квалитет на аудио-видео интерфејс. Симболите на играта се многу шарени и нудат анимација на победа. Тие се на логото на играта, папагалот, Тигар, носорог и крокодил. Логото нуди врвот на плати 500X на пет од ваков вид слетување на макари. Симболите пониска вредност на овој нови бонус слотови онлајн игра се игра картички од Ј на А. Постојат две бонус симболи во игра и тие се претставени од страна на Кинг Конг и дрвена барел.

Кинг Конг Пари

  • Диви симбол: Цевката е дива симбол на овој нови бонус слотови онлајн игра и таа ги опфаќа сите со исклучок на Кинг Конг. Ќе се појави на сите пет ленти и пет од неговите слетување дури и ви дава 500X на вашиот удел.
  • Кинг Конг Растера: Симболот на Кинг Конг е карактеристика растера на играта и по три или повеќе од тоа отклучува бонус функции. Постојат четири различни карактеристики бонус и да се случајно доделени ниту една од нив. Тие содржат слободни врти, мултипликатори и разни џекпот победа. На ниво бонус, можете дури и се нуди функција коцка што можете да направите употреба.

King Kong Cash

резиме:

Ова е една од најпознатите забавни нови бонус слотови онлајн со одлична графика и звуци. Има мноштво на бонус функции кои ви помогне да се направи некои убав награди со малку среќа врти.

CoinFalls Free Casino