Wolf Cub

CoinFalls Casino

Нето Забава носи да ви Wolf Cub. Ова е животно тематските онлајн слотови игра, со малку пресврт за да го. Како што може да се претпостави од сега, Играта е за младенче од волк пакет. Иако ова може да се појави симпатична младенче, треба да бидете внимателни како тоа би можело да се спакуваат голем залак! Дознајте повеќе за оваа игра од преглед подолу.

King Kong Cash

Да се ​​живее со волците во возбудлив онлајн игра слотови

Ова е игра онлајн слотови кои има 20 фиксна paylines, 3 редови и 5 макари. алфа младенче од волк пакет гледа од аголот на левата рака како што игра. Во позадина е снег покриени шумски сцена која е поставена во текот на ноќта. Некои снегулките, исто така може да се види што полека тоне во земјата, како и

Оваа игра има и ниска вредност и симболи висока вредност. Стандардот карти за играње А, J, К, П, 9 и 10 формираат симболи на ниска вредност. За високо ценет икони, имаш симболи на животните кои вклучуваат мечка, на wild мачка, лос, був и Wolf Cub.

Можете исто така имаат икона Растера претставена од страна на полна месечина. Снежните Волкот печатење претставува Диви симбол. Дивите симбол ќе ги замени сите други симболи на репортажите, освен за иконата растера. Со замена на други симболи, тоа ќе го зголеми вашите шанси за победа комбинации слетување.

King Kong Cash

Слободен врти бонус функција на на оваа онлајн слотови Игра

Wolf Cub има слободен врти бонус функција што се активира кога ќе се во можност да слета на најмалку три растера симболи Full Moon. Оние репортажите кои имаат најмалку три растера икони на нив, тогаш ќе се вртат. Ова ќе доведе до голем број на бесплатни вртења се претстави. Ако додадете бројот на слободни врти откри ќе го наградат вкупно слободни врти награда.

Вие исто така може да ја активирате Blizzard опција ако постојат Купишта на идентични симболи на една ролна. Од друга макари, може да видите некои други слични симболи. Како репортажите се вртат овие симболи, како што дивината икона, тогаш тоа ќе одговара да заработувате добитна комбинација.

Финале мисли

Тоа е добро дизајниран игра онлајн слотови со одлична графика и анимација. Саундтракот е подеднакво достојни за висок квалитет и добра игра. Можете да добиете на RTP 96.34%, што значи дека ако акциите £ 100 ќе заработи исплата на £ 96,34.

CoinFalls Free Casino