Сребрениот лав

Филијалата на програмата

ова слободен врти слот машина е 5 макари и 1024 начини да се победи. Постави во африканскиот рамнини тоа ви дава чувство на џунглата сафари. Симболите целосно комплимент на тема. Слот е за сите слободни врти и мултипликатори. Музиката е волшебна и непречено игра ќе ви ги закачи.

CoinFalls Казино PlayNow

За програмерите на цигански Месечината слотовиМолња кутија игри се програмерите на оваа онлајн слободен врти слот машина. Формирана во 2004 оваа компанија е обезбедување на висок квалитет на игри на различни онлајн казина.

За игратаОва е 5 ролна и 1024 начини да се победи слот. The minimum bet per spin is 40p and the maximum is £50. ова слободен врти слот машина ќе ве однесе до џунглите на Африка. The purple skies and the yellow grass is fully complemented by the wildlife noises playing in the background. Овој слот е на располагање на повеќе платформи како вашиот мобилен, десктоп и таблет.
Победите може да се направи од страна на поставата најмалку три симболи од лево кон десно на макари. На различни други симболи зебрите, хипи, meerkats, африкански воин, J, П, К,9 и 10. симболи на не-слика имаат пониска вредност.
Дивите симбол е слика на дрво во зајдисонце. Дивите симбол може да се замени за било симбол освен растера.

симбол растера е розов дијамант што го активира слободни врти функција кога три или повеќе земја на ролна. Други симболи, исто така, се анимирани. Трите расфрлани може да ви даде 8 бесплатни врти. 4 дијаманти може да ви даде 10 бесплатни вртења и 5 дијаманти може да ви даде 20 бесплатни врти. Секој диви дека земјиште преку оваа функција ќе даде 2x или 3x мултипликатор и ако две или повеќе дрвја слета на ролна тогаш множители ќе бидат во комбинација.
Исто така, ако ви земјиште два дијаманти еднаш во текот на слободен врти функција ќе добие пет дополнителни врти. И ако ви земјиште 3 расфрлани во текот на слободни спин бонус круг добива повторно се активира.

CoinFalls Казино PlayNow

резиме

Иако дизајнот на овој слободен врти слот машина не е многу фенси, графика се чисти и јасни. Во игра е мазна и интересни. со 1024 начини да се победи никој нема да се врати без да освои нешто. Полн со сите бесплатни карактеристики на центрифугирање и мултипликатори овој слот е вреди да одвоите шанса.

Филијалата на програмата