Европската рулет

Филијалата на програмата

Ако сте во потрага по едноставен рулет игра со едноставни но и реални можности и графика, Европската рулет е најдобра за вас. Во ова Бесплатни бонус рулет на сајтот, ќе може да игра со броеви од 1 до 36 и една нула. Бројките се случајно означени на алтернативна црвени и црни точки на рулет велосипед. На 3D графика на оваа игра нуди реална искуство со крупен поглед на тркалото. Така можете јасно да видите тркалање на топката и каде тоа земјиште. Постои опција патеката обложување во оваа варијанта премногу. границите на обложување на оваа игра започне со минимум од £ 0,20 до максимум од £ 100 по позиции.

CoinFalls Казино PlayNow

За инвеститорот на Европската рулет

Оваа професионално дизајниран Бесплатни бонус рулет на сајтот игра е создадена од страна NetEnt. Еден од најголемите програмерите во светот, со стотици игри од различни категории како казино слотови, маса и во живо дилер игри.

За играта

Во овој едноставен, Бесплатни бонус рулет на сајтот игра, можете да поставите вашата облози на различни броеви, вклучувајќи надвор облози. На позиција каде што ќе може да ја освои најголемата награда е единствен исправен со 35 пати од вкупниот износ обложување. Постојат четири различни внатрешноста облози повеќе што можете да победи од. Поделбата се состои од два различни броеви и плаќа 17 на еден кога топки слета на која било од овие две. Слично, на улица има три броеви во колона со исплата на 11 на еден. Агол се состои од четири броеви и плаќа 8 на еден. На крајот, линијата која има шест броеви плаќа 5 на еден на вкупниот вашиот облог.

Најдобра карактеристика на овој слот е тоа што може да се игра во онлајн слотови без депозит мобилни и понатаму, бонус функции може да се активира ако ќе слета на три или повеќе растера симболи планетата било каде на макари. Ако, ќе се успее во тоа, тогаш ќе ви бидат дадени десет благороднички слободни врти. Секој победи направени во овој круг ќе се помножи со 2x и ако дивината е вклучен тогаш тоа ќе се помножи со 4x. Ако сте доволно среќни и понатаму се во можност да слета уште три растура, тогаш тоа ќе може да се ре-активирањето на спинови.

  • надвор обложување: Постојат пет различни видови на надвор облози дека може да се добие од. Црвено-црните, висок-низок, чудно, дури и, колона и десетина се позиции. Исплатата тука се 1 до 1 освен за столб и со дузина 2 до 1. Веројатноста за овие обложување е многу повисока од внатре облози, а со тоа ви држи во режим на победа.
  • Игра Резултати: Овој бесплатен рулет сајт бонус игра покажува резултатите од последните десет натпревари на главниот екран. Исто така постои и јазичето историја која ви покажува резултатите од последните 100 игри. Овие статистики да ви помогне да се игра со повеќе ефективна стратегија за иднината на вашата игри.

CoinFalls Казино PlayNow

резиме

Со ум-дува 3D графика и возбудлива карактеристики за да ви помогне да победи лесно, ова Бесплатни бонус рулет на сајтот Играта има најниска куќа на работ на 2.7%.

Филијалата на програмата