дивечот

Филијалата на програмата

Големи и убави, африканскиот континент често се вклучени во сите видови на филмови, игри и книги. Cashing во на егзотична локација и фасцинацијата поголемиот дел од светот го имаат со оваа дива и вонземски место, IGT неодамна објави онлајн слот игра со тежок африкански тема. Наречен дивечот,на слотови без депозит онлајн што укажува на волшебно и мистериозна страна на Африка, која привлече истражувачи од брод оптоварување во текот на претходните векови. Но, дали играта треба да се поминува и да се истражи? Ајде да дознаете.

CoinFalls Казино PlayNow

Дивиот животот е диво Волшебен

Ова слотови без депозит онлајн доаѓа со пет ленти со три реда. И, како и, спортски десет основни paylines. Иако всушност, со можност за победи се направени од лево кон десно и обратно, Оваа преведува на дарежлив дваесет paylines. Репортажите се поставени во рамките на бамбус рамка и покриени со притаен лозите. Со типична африканските савани во текот на спектакуларен зајдисонце со оглед да зачин работите.

Главните симболи во овој слотови без депозит онлајн игра се очекувано носорог, жирафа, слон, зебра и тигар. На симболи пониска вредност се K, П, J и А. Но, со некои фанки африкански стил се додадени на нив.

Дивите симбол е лав што рика и тоа ќе биде лошо советуваше да се исполнат на осамени патот во текот на ноќта. Овој симбол може да се види на две ленти за да се четири. Кога тоа им помага форма победа комбинации, таа се проширува за да величествено го наполни целиот ролна. дополнително, тоа ќе ги замени сите други симболи спаси растера. Со растера се биде креативен мапа на африканскиот континент.

Роар ме Bonus

Бонусите на овој слотови без депозит онлајн игра може да биде редок. Но, тие се уште се забавни и повеќе од доволно. Главен меѓу карактеристиките бонус е режимот на слободна спин. Ајде да видиме што тоа е за сите.

слободен врти- функцијата за слободни спин се активира во овој слотови без депозит онлајн игра кога три и до Африка мапа растера симболи се слета насекаде на макари. Три растура слета еднаква на десет бесплатни вртења. Четири еднаква петнаесет слободни врти и пет значи дека се благословени со дваесет и слободни врти.

Во овој режим треба да се стави повеќе растера симболи во изглед, две дополнителни врти се твои да си играат со. И треба некој од репортажите се претвори диви додека сте во режимот на слободна спин, тој ќе остане на тој начин до вашиот слободен врти круг се при крај.

CoinFalls Казино PlayNow

Финале мисли

Ова е сосема неверојатна слотови без депозит онлајн игра тоа е навистина вреди да се проверува. Иако тоа може да биде премногу едноставен за некои, тоа е сепак вреди да се истражува. Спортски една RTP на од 92.16% и 96.16% играта, секако плаќа од. И привлечност, како и.

Филијалата на програмата