чеширска мачка

Нови играчи Само. 30x Wagering Барања, Max conversions X4 applies.£10 Min Deposit.Slot Games Only.t&c'sapply

CoinFalls Casino

чеширска мачка е слот има 5 владеат заедно со 40 paylines. Популарниот роман Алиса во земјата на чудата е темата на отворот. Поставување на слот е шума и на саундтракот е неподносливо еден. На графика се едноставно одлична и многу бонус карактеристики се присутни во оваа неверојатна магичен авантура направи играта поинтересна. Оваа игра може да се игра на телефон казино слотови.

King Kong Cash

Пет едноставни paylines во овој едноставен телефон казино слотови

На слот има опсег обложување која варира од 40p до £ 400 по вртење. Симболите се појавуваат на ленти вклучуваат Алис, во март Харе, на Caterpillar и Cheshire мачка, исто така, заедно со карти за играње- J, К, А и Q, торта парчиња, и магични напивки.

Слот дава 12.5 пати повеќе од прашање, ако ви земјиште 5 симболи на една payline. функција Супер наредени е функција од која играчите всушност може да имаат корист многу. Во оваа функција, еден симбол ќе бидат избрани по случаен избор да се претвори во супер рангирани симбол на секоја спин.

Постои бонус функција наречена слободен врти бонус функција која добива се активира кога најмалку три бонус симболи тркала слета врз макари. 3 од нив ќе ви додели пет слободни врти, 4 од нив ќе ви додели десет бесплатни вртења и, исто така, десет пати поголема од вкупниот удел. Ако испаднат да биде среќа да се добие 5 од нив, ќе бидат доделени дваесет слободни врти заедно со парична награда во вредност од 50 пати поголема од вкупниот облог.

Пред оваа функција иницијантите, има функција на тркалата што се одигра пред почетокот на слободни врти која доделува дивините на макари кои се избрани по случаен избор. Вие исто така може да се добие 4 диви репортажите кои можат да испаднат да биде високо плаќаат.

Постои функција гаранција бонус што им обезбедува минимум вредност победа 10 пати на клада. Ако победи помалку, на победа ќе се најде на врвот. Клучот за победа голема е да се задржи на око на диви репортажите во слободен врти бонус Функција.

King Kong Cash

резиме

Со варијансата се движат од ниски до средни, игра слот може да се игра низ сите уреди од мобилен, таблети и десктоп уреди. Па, на телефон казино слотови исто така ја имаат оваа игра. Прилично едноставен цртан филм проектирање и за играчите, а добар оркестарски песна, исто така, игра во позадина. Хит на репортажите на слот себе денес телефон казино слотови или други уреди на располагање и на Cheshire мачка може да донесе весели изненадувања за вас.

CoinFalls Free Casino