Фамилијарен тип


Филијалата на програмата

Фамилијарен тип е многу популарна ТВ емисија која е сакан од класите и на масите. IGT зедов шоуто и тоа составен во слот игра и што беше добро примен од страна на играчите. Играчите ќе gaga над овој слот игра. Таа претставува и играчи со некои од највозбудливите карактеристики и поголем победи.


CoinFalls Казино PlayNow

За програмери

Фамилијарен тип развиена од страна на Big Daddy на игри во светот, IGT. IGT или меѓународен игри технологија е една од најпопуларните онлајн слот игра програмери. IGT претходно беше познат како Gtech S.p.A и Лотоматика S.p.A. Тоа е мултинационална игра инвеститорот со седиште во Лондон и главните канцеларии лоцирани во Рим, Лас Вегас и во Провиденс.


iPhone-семејство-човек

Во годината 2015, оваа компанија ја презеде Меѓународниот Gaming Технологија и го прифатил името на оваа компанија.

За играта

Фамилијарен тип зема играчи на патување заедно со пријателите именување Брајан, Петар, Лоис, Крис, Stewie, Мег и нивните пријатели. Тој има пет макари и триесет paylines. Тоа е за сите забава, забава и пари.

Симболите вклучуваат сите ликови од семејството Грифин. Други симболи вклучуваат батак, Џо Свансон и Кливленд.


iPad-семејство-човек

Темата на слот е многу интересно. IGT има направено одлична работа во смисла на дизајнирање. Анимациите се апсолутно увлекателен. Играчите кои веќе се запознаени со ТВ шоу ќе ја признае гласови и звуци. Играта слот нуди многу неверојатни бонуси на играчите. Постојат голем број на бонус круга, мултипликатори и слободни врти во оваа забавна игра. Овие карактеристики им даде на играчот можност да се направи тоа голема и исто така имаат голема сума на забава.

Играчите ќе добијат функции како Неверојатни Гај дивината, Светската бонус функција, Бонус Пијан мида, Пилешко борба бонус, Лоис "Жешка слободен врти бонус, Тема на Петар, Функција Stewie е, Тема на Брајан и Лоис "функција. Сите овие карактеристики се прилично забавно и помогне на играчот со скокови и границите да се пополни својата банкарска со вистински пари награди.


CoinFalls Казино PlayNow

пресуда

Фамилијарен тип е игра со едноставни правила. Има изобилство на особини кои ја држат интересни и, исто така, да ја направат профитабилен. Тоа е мора да се игра за играчите во потрага по лесен- стил и забава игра.


Филијалата на програмата