Фудбал : куп на шампионите

Play At CoinFalls Casino

Фудбалот е најмногу сакан, најпопуларниот, најиграни, најмногу следи и повеќето се игра во светот. Ако некој требаше да се каже во една игра која ги обединува нашиот свет и фудбал треба да биде дека игра. И кога од најважните натпревари во фудбалскиот свет е да се одигра оваа година тоа е само право дека таму е мобилен и онлајн слотови игра во таа чест. Фудбал : куп на шампионите од NetEnt е токму тоа. Таа се заснова на еврото 2016 ќе се одржи во Франција во јуни оваа година. Еврата се можеби најважниот турнир на фудбалот или секако најпопуларните по Светското првенство. така, што веројатно може да се погоди на фанфари и еуфорија околу турнир. If NetEnt has played their cards right, овој слот би можеле да одат за да стане блокбастер во наредните месеци.


Footballing Tournament

Фудбал : куп на шампионите има 5 макари и 20 paylines. It’s playable from 20p a spin up to 100£ a spin. Слот има средна варијанса и неколку големи бонус функции, како што се карактеристика на пенали и слободни врти функција.

Музика и графика

Фудбал : куп на шампионите е голема потрага слот игра. Нејзините репортажите се полни со ракавици, чизми, чаши и секако фудбалски топки. The animation looks great and NetEnt has decided to go with a fun and vibrant color tone which goes very will with the mood of the game. Музиката исто така е во совршена синхронизација и обезбедува дополнителен елемент на игра искуство. Значи, како и обично, тоа е голема работа од Нет Забава.


Wide Range Of Betting

игра

Фудбал : куп на шампионите има 5 макари и 20 paylines со широк спектар обложување. Можете да изберете да се обложи некаде помеѓу 20p и £ 100 спин. Играта има средна варијанса и, исто така, има навистина убав баланс за да го. И покрај тоа што победува не може да биде навистина голема во базата игра тие се само доволно да се задржи задоволни играчите. Но, тоа не е сè. На слободни врти функција во овој има некои навистина големи победи за да ја задоволи жедта на оние кои само бараат големи победи од нивните места.


Penalty Shootout Feature

Двете бонус функции во оваа игра се престрелки на казна функција и слободни врти функција. функција игра на пенали како типичен фудбал пенали и ќе добиете или парични награди или мултипликатори за таа победа. На слободни врти функција е мини турнир каде што се натпреваруваат против други тимови за слава и се разбира некои големи победи.


Cash Rewards

правосилна пресуда

така, да или не?? А дефинитивно голема да за ова. Фудбал : куп на шампионите е лесно една од најкул спортски тематските слотови околу. Не ја пропуштајте оваа, особено ако сте фудбалски навивач.


Mini Tournament