Star Фенери

CoinFalls Casino

ова 5 ролна и 20 payline слот развиен од страна на IGT е сигурен да го фати на очното јаболко на сите коцкари во потрага по џекпот слотови онлајн. Мега Джакпот ѕвезда Фенери ветува дека играчите одлична игра со животот менување на лото и кинески тема.

Get Fruity Slots

За програмерите на Megajackpots ѕвезда Фенери Slots

Оваа прекрасна слот игра е развиена од страна на IGT програмери. Тие имаат се развива игри за долго време и сега сме биле развој на игри за поголемиот дел од големите имиња во бизнисот. На добар дел за казина тие се врзуваат со е тоа што тие ви дозволуваат џекпот слотови плаќаат со телефонска сметка карактеристика за повеќето од нивните игри. GIT е симбол за одлична графика тие создаваат и сите нивни слотови / игри се со лесно да се разбере игра пријателски за корисниците. Ова ги прави еден од најголемите програмерите игра во светот.

За играта

Ова е 5 ролна и 20 payline слот со мега Джакпот да биде еден на крајот од него. Симболите се сите различни видови на светилки, кои биле прекрасно дизајниран да го дополни својот древен кинески тема. лебдат функција на ролна е воведена во овој слот во која секој пат кога ќе се направи комбинација на симболи во комбинации исчезнуваат и се заменуваат со нови симболи. Ова продолжува се додека не постојат повеќе лево натпревари.

Дивите симбол е црвен фенер. Овој симбол може да се замени за било симбол за разлика од симбол растера. симбол растера е убава лотос. Ако овие појави три пати во една спин ќе добие 2x множител на вашиот облог.

За разлика од множители на три растера симболи, исто така, предизвика слободен врти бонус круга. Ќе мора да ги собереш еден од трите фенери и зедов еден ќе се покаже на бројот на слободни врти што имаат освоено. На слободни врти може да биде некаде помеѓу четири и четиринаесет. Овој слот исто така, нуди бонус ѕвезда симбол. Оваа ѕвезда симбол дава линија залог мултипликатор или 2x или 3x, кога таа се појавува на макари. И ако два од овие појави истовремено, тогаш ќе победи на комбинација од овие мултипликатори. Ако сте доволно среќни да слета четири од нив во истата спин. Ќе победи на MegaJackpots прогресивни џекпот.

големината на залог се движи од 20p да £ 600. Можете да плаќаат за тоа со било кој метод, но наједноставниот еден е џекпот слотови плаќаат од страна на телефонска сметка. Цената автоматски ќе се плаќа преку Вашата телефонска сметка.

Play Casino Games Now

резиме

Сите во сето ова слот е вреди да се игра. На прогресивни џекпот е огромен и прекрасен дизајн со своите интересни карактеристики ќе ве натера да се држи до оваа игра. Најдоброто од сето тоа е дека вие не ќе мора да се пополни во 100 детали за плаќање на оваа игра може да се направи од страна на џекпот слотови плаќаат по телефон функција сметка. Така да дефинитивно треба да оди на овој кинески авантура.

CoinFalls Free Casino