Божествена Fortune

Филијалата на програмата
Тоа е фантастична грчко-тематските слот кој се обезбедува под Задржи она што го победи казино врти понуда. Тоа доаѓа со прогресивни џекпот понудени од страна на инвеститорот Нето Забава. Нејзината единствена продажба точка е дива на диви функција која има способност за вртење целиот макари диви. Дизајнирано со одлична графика, игра Ве забавува во текот на.

CoinFalls Казино PlayNow

За инвеститорот на слотови на божествената судба

Нето Забава е големо име во онлајн казино индустријата. Таа обезбедува врвен системи и решенија за игри на познатиот казина во светот. Нивните игри се развиени со користење на најнова технологија, со тоа што да се пофали на ултра – модерни игри искуство.


За играта

You can now enjoy this game with the Keep what you win casino spins offer. Да започнете ја репродукцијата, сите ќе се бара да направите е да поставите облози. тогаш пет ленти се поставени врти. Тие имаат способност да ве наградат со 20 начини на формирање Високата на тастатурата. Врв на играта е карактеристика на џекпот бонус каде што може да се освои три Джакпот. Но, за да го стори тоа, мора да се осигура да се игра со максималната залог. сите симболи се поврзани со темата. Овие се Медуза, Пегаз, Минотаурот, Лавот заедно со симболите за играње карти напишан на грчки стил.

карактеристики: The Keep what you win casino spins slot provides four bonus features.

  • Паѓањето функција диви отфрли: Дивините паѓаат одозгора. Секој диви ќе додели можете слободно се вртат и да се движат една позиција надолу. Да се ​​задржи на добивање respins додека не се дивините на макари.
  • Диви на диви функција: А диви присутни на ленти може да се обложи со друг диви. Ова тогаш ќе го пополни целиот ролна со дивините кои ќе ви награда со подобрена исплати.
  • Бесплатни врти функција: Ова се активира кога три слободни врти симболи не се појавува никаде на макари.
  • бонус џекпот функција: Ова се игра кога ќе се соберат три златни монети i.e. симбол бонус. Тука може да го освои три прогресивни Джакпот понудени.

CoinFalls Казино PlayNow

резиме

This Keep what you win casino spins game comes with a pretty decent return to player percentage of 96.59. Тоа е инстант хит со љубителите на грчко-тематските игри. Сите симболи ве потсетам на античката грчка цивилизација и имаат вистински чувствуваат кон него. Насмеан и свеж со бонус функции, тоа е мора да се игра за сите онлајн казино играчи на слот игри најмалку еднаш.

Филијалата на програмата