RAINBOW RICHES TOURNAMENT TERMS AND CONDITIONS

TERMS AND CONDITIONS

 • Оваа промоција е достапно само за валидна сметка на сопствениците на возраст 18 или повеќе.
 • Промоцијата ќе се одржи од 00:01 25-ти мај 2017 додека 23:59 31st May 2017 (БСТ).
 • BST is the equivalent of ACST -9.30hrs, ОВАА -1hr, PTZ + 8часот
 • Со цел да учествуваат во “турнир” играчите мора да се депонира и да облог минимум од £ 10 за време на промотивниот период.
 • на “победникот” of the tournament will be the player that has the highest total wagering over the promotion period on Rainbow Riches Free Spins.
 • на “победникот” of the tournament will be credited £250 in bonus credit with a 1x turnover into their account.
 • Овој турнир е во живо низ Nektan мрежа на повеќе казина.
 • Наградите ќе бидат доделени како што следува:
 • 1-то место – £250 1x Bonus credit
 • 2nd-5th place -£100 1x Bonus credit
 • 6th-10th plac e- £70 1x Bonus credit
 • Prizes can take up to 3 работни дена да се кредитираат во вашиот профил.
 • Bonus wagering requirements of 1x the bonus amount apply before bonuses or any corresponding winnings can be withdrawn.
 • Максималниот износ на конверзија од бонус средства ќе бидат ограничени на 4X бонус износ доделена. Бонус средства конвертирате автоматски еднаш wagering е завршена.
 • Бонус средства заработени од оваа промоција, може да се користи само за да игра на нашата Слот за игри.
 • Wagers на блек џек и рулет не придонесуваат за намалување на задолжителната wagering на бонус салда.
 • Бонус кредити се ослободени и не може да се користи на следниве игри: Дракула, Guns ‘NRoses, Џими Хендрикс, Божествена Fortune, На невидлив човек, Клеопатра MegaJackpot, Сибирски Бура Megajackpot, Megajackpots Остров O'Plenty, Волкот Испратена Megajackpot, Star Фенери Megajackpot, Гонг Кси Каи Фа, Повеќе мајмуни Ѕвездената Джакпот, Genie Джакпот, Winstar, правда лига, Бетмен, Супермен, Флеш, Зелен Фенер, Една вечер со Холи Медисон, психо, Џејмс Дин, Волшебникот за прасе, вџашен II, Авалон, Wheel of Fortune on Tour, Champion Raceways, Slot O Gold, Супер фабрика, Супер Делукс Дијамант
 • Повлекување на средства пред wagering е целосно ќе го поништат сите бонуси и да било добивки од овие се припишуваат на сметка.
 • Бонус и парични награди може да потрае до 3 работни дена да се кредитираат во вашиот профил.
 • Откако кредитираат бонус останува да важи за 28 дена. Не треба да ве комплетирање на барањата wagering во овој период, Останатите бонус средства ќе бидат отстранети од вашиот профил.
 • Играчите се потсети дека само еден бонус можат да бидат активни во секое време, ве молиме одете на “мојот акаунт” дел за да го видиш целиот бонус дното
 • Победниците ќе бидат контактирани директно од страна на казино.
 • Управување го задржува правото да ги задржи промотивни средствата, доколку смета дека промоцијата е злоупотребен и / или каде условите на понудата не се исполнети.
 • Управување го задржува правото да го раскине, да го прекине или измени кој било натпревар или унапредување (или правила од него) во секое време и без претходна најава.
 • стандард Правила и услови се применуваат.